פורטל:אוהדים

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
פורטל:אוהדים
Fans portal pic 1.jpg

מועדון הכדורגל בני יהודה ת"א אופיין יותר מכל באוהדיו הצבעוניים והמיוחדים שהוסיפו עניין לכל משחק אותו פקדו. הקבוצה שמקורה אמנם בשכונת התקווה, הצליחה עם השנים למשוך אוהדים ותומכים מכל רחבי הארץ. לימים, כשתושבי השכונה הוותיקים עזבו את איזור דרום ת"א ונדדו בעיקר לערי גוש דן, התרחב מעגל האוהדים אף יותר.

כבר בשנות השישים רכשה בני יהודה את אהדתם של אלפי חובבי כדורגל, בעיקר באיזור המרכז. למרות שהקבוצה הייתה בראשית דרכה בליגה הראשונה וחרף ריבוי הקבוצות הבכירות באיזור ת"א והמרכז, החלו רבים מתושבי שכונת התקווה לפקוד את משחקיה הביתיים ולהוות את גרעין האוהדים שיילך ויצמח עם השנים. לאורך השנים מנה גרעין האוהדים הקבוע של הקבוצה אלפים בודדים, אך מפעם לפעם הוכח כי פוטנציאל הקהל הכתום הינו ללא ספק מהגדולים בארץ: בעונת 1972-1973 ליוו 20,000 זהובים את קבוצתם במאבקה על החזרה לליגה הלאומית. בשנת 1978 הגיעו מספר דומה למשחק גמר גביע המדינה.

עונת האליפות העירה בחזרה את הקהל משנתו וחשפה, הפעם באור הזרקורים, את סממניה המרגשים של הקבוצה מהשכונה. התרנגול, האצטדיון הביתי, צבעי האורנג' ו"מופע הפירוטכניקה" שכלל מספר לא מבוטל של רימוני עשן וחזיזים כמעט בכל משחק.

עם עזיבת אצטדיון שכונת התקווה והמעבר לאצטדיון בלומפילד בשנת 2004, איבדה בני יהודה חלק מסממנים אלו. האלפים הבודדים שבלטו בשכונה, נבלעו באצטדיון הגדול ביפו, אך כבר שנה לאחר מכן הוכיחה בני יהודה שכוחה עדיין במותנה בכל הנוגע למספר אוהדיה; קרוב ל-15,000 אוהדים ליוו את הקבוצה לאצטדיון רמת גן למשחק גמר גביע המדינה. מספר דומה פקד את האצטדיון באותו מעמד 4 שנים מאוחר יותר והוכיחו באופן חד משמעי: האלפים בכתום רק מחכים להזדמנות להתפרץ במלוא כוחם!

תמונה נבחרת
ציטוט השבוע
שירים
אביזרי עידוד ומזכרות
ערך מומלץ
אוהד השבוע
כלים אישיים