עמוד ראשי

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים למוזיאון בני יהודה!

מוזיאון בני יהודה הינו מיזם אינטרנטי שיתופי, על בסיס התנדבותי, למטרת יצירת מאגר חופשי ועשיר, המשמש גם כמקור מידע אמין, אודות מועדון בני יהודה ת"א על שלל אנשיו והישגיו לאורך 81 שנות קיומו.

מוזיאון בני יהודה מכיל כעת 1,902 ערכים המקוטלגים תחת הקטגוריות הבאות:

Icon players cat.png
אישים (897)
Icon opponents cat.png
יריבות (126)
Icon fans portal.png
אוהדים (57)
Icon statistics cat.png
סטטיסטיקות (20)
Icon tickets new.png
אוסף כרט' (626)
Icon seasons cat.png
עונות (77)
Icon youth cat.png
מחלקות נוער (241)
Icon stadiums cat.png
אצטדיונים (44)
Icon others cat.png
שונות (37)
Icon women basketball cat.png
כדורסל נשים
תמונת השבוע
Icon weekly pic.png
Ehud ben tovim 5.jpg

אהוד בן טובים, שמציין השבוע את יום הולדתו, חוגג עם בנו את הזכייה בגביע המדינה השני בתולדות המועדון. "המלך" הבקיע את הבעיטה המכריעה בדו-קרב בעיטות הפנדלים במשחק הגמר.


ערך מומלץ
Icon recom article.png
פדרו גלבאן בעונת 2011-2012

פדרו חואקין גלבאן (בספרדית: Pedro Joaquín Galván ; נולד ב-18 באוגוסט 1985) הוא כדורגלן ארגנטינאי בתפקיד קשר. שיחק בבני יהודה בשלוש קדנציות שונות: בין העונות 2008-2013, בין העונות 2014-2016 ובמחצית השניה של עונת 2016-2017. גלבאן הוא הזר בעל מספר הכיבושים הרב ביותר בבני יהודה ובליגה הראשונה בכלל ונחשב לאחד משחקניה הגדולים והאהובים בבני יהודה מאז ומעולם.

תחילת דרכו בבני יהודה עם פתיחת עונת 2008-2009, לא בישרה כלל על ההמשך; גלבאן סבל מחוסר דיוק וכושר גופני לקוי ונגרר ליכולת הקבוצתית החלשה שהידרדרה עד למקום האחרון. עם השיפור הניכר בהמשך העונה, החל גלבאן להציג מיכולתיו המופלאות והביל את בני יהודה לצמרת הטבלה.

בעונות הבאות ביסס גלבאן את מעמדו כשחקן הבכיר בקבוצה. לעיתים היה נראה כי יכולתה של בני יהודה כולה תלויה אך ורק ביכולתו של הקשר הארגנטינאי המוכשר שהיה מעורב ברוב שעריה של בני יהודה לאורך כל העונות בהן שיחק בקבוצה.

החודש בהיסטוריה
Icon month in hist.png

18 באוגוסט - חודש אוגוסט

ציטוט השבוע
Icon weekly quote.png
Icon quote right.png בני יהודה זו קבוצה שנתנה לי משהו, ובזכותם אני מדבר עברית כאילו הייתי פה עשר שנים Icon quote left.png
אנדריי באל
הידעת?
Icon did you know.png
איזמירלי

במהלך עונת 1992-1993 נשלפו לחובת הקבוצה שלושה כרטיסים אדומים, כולם לאותו שחקן. בכבוד המפוקפק זכה מגן הקבוצה איציק איזמירלי. איזמירלי ששיחק בבני יהודה במשך 5 עונות, לא ספג אדום נוסף בכל ארבעת עונותיו האחרות במועדון.

כלים אישיים