עמוד ראשי

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים למוזיאון בני יהודה!

מוזיאון בני יהודה הינו מיזם אינטרנטי שיתופי, על בסיס התנדבותי, למטרת יצירת מאגר חופשי ועשיר, המשמש גם כמקור מידע אמין, אודות מועדון בני יהודה ת"א על שלל אנשיו והישגיו לאורך 81 שנות קיומו.

מוזיאון בני יהודה מכיל כעת 1,912 ערכים המקוטלגים תחת הקטגוריות הבאות:

Icon players cat.png
אישים (900)
Icon opponents cat.png
יריבות (126)
Icon fans portal.png
אוהדים (57)
Icon statistics cat.png
סטטיסטיקות (20)
Icon tickets new.png
אוסף כרט' (631)
Icon seasons cat.png
עונות (77)
Icon youth cat.png
מחלקות נוער (244)
Icon stadiums cat.png
אצטדיונים (44)
Icon others cat.png
שונות (37)
Icon women basketball cat.png
כדורסל נשים
תמונת השבוע
Icon weekly pic.png
Shlomo lahat 1.jpg

עם הפיכתה לגורם דומיננטי בצמרת הכדורגל הישראלי, התעצמה מידת האטרקטיביות של בני יהודה בקרב חובבי הכדורגל. סגנון המשחק הפתוח, הקהל הססגוני והמגרש הביתי המרגש משכו אוהדים מכל רחבי הארץ ובינהם גם מספר לא מבוטל של ידוענים. אחד מיני רבים היה ראש עיריית ת"א, שלמה (ציץ') להט שמכל קבוצות הכדורגל הרבות המייצגות את העיר, בחר בבני יהודה. התמונה שצולמה במהלך עונת 1978-1979 אינה משאירה מקום של ספק לגבי העדפתו של ראש העיר. ציץ' נהג לפקוד רבים ממשחקיה של בני יהודה ואף זכה לאיזכור בשיר האליפות של חיים משה בו נכתב כי "...אפילו צ'יץ אוהד, עם הקבוצה צועד..."


ערך מומלץ
Icon recom article.png
מהלל בצעירותו

דוד סולמי (1924 - 2002) היה ממייסדי בני יהודה. בהמשך שימש כשחקן, מאמן ויו"ר הקבוצה. סולמי אימן את בני יהודה במשך 18 שנים והפך למאמן הוותיק בבני יהודה בכל הזמנים. תחת שרביטו העפילה בני יהודה לראשונה בתולדותיה לליגה הלאומית.

בשנת 1944, הפך דוד למאמן הקבוצה והחליט לחולל מהפך בסגל השחקנים במסגרתו החליף רבים מהשחקנים הותיקים בצעירים תושבי השכונה. דוד גידל וטיפח את מי שיהפכו לכוכבי הגדולים של בני יהודה בכל הזמנים: יעקב גרונדמן, יוסף מהלל, זכי מזרחי, אברהם אלמוג ושלום סינואני.

לאחר שמיצה את עצמו בזירת האימון, הצטרף סולמי להנהלת המועדון ולאחר זמן מה החליף את אחיו נתן בתפקיד יו"ר הנהלת בני יהודה.

החודש בהיסטוריה
Icon month in hist.png

19 באוקטובר - חודש אוקטובר

ציטוט השבוע
Icon weekly quote.png
Icon quote right.png נגמרו הימים של סלאח שבתי. זה ממש לא משנה אם זכריה שרעבי או סעדיה סולמי ינהלו את המועדון. לא צריך לעשות בחירות, אלא למצוא באופן דחוף משקיעים שירכשו את הקבוצה או שיקימו קבוצת ניהול. זה צו השעה. לאוהדים מגיעה קבוצה הרבה יותר טובה ולא רק חברי ההנהלה שמחפשים את הכיסאות. אני הראשון שמוכן להתפטר, הבעיה שלא כולם כמוני. Icon quote left.png
אלי שאשו
הידעת?
Icon did you know.png
בן טובים מול הפועל ראשל"צ

למרות ששיחק בבני יהודה במשך 21 (!) עונות ברציפות, לא זכה אהוד בן טובים להיות שותף לאליפות ההיסטורית של המועדון. את עונתו ה-22 שהיתה לעונת 1989-1990, בילה "המלך" דווקא בהפועל ראשל"צ מהליגה הארצית.

כלים אישיים