עמוד ראשי

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים למוזיאון בני יהודה!

מוזיאון בני יהודה הינו מיזם אינטרנטי שיתופי, על בסיס התנדבותי, למטרת יצירת מאגר חופשי ועשיר, המשמש גם כמקור מידע אמין, אודות מועדון בני יהודה ת"א על שלל אנשיו והישגיו לאורך 80 שנות קיומו.

מוזיאון בני יהודה מכיל כעת 1,839 ערכים המקוטלגים תחת הקטגוריות הבאות:

Icon players cat.png
אישים (870)
Icon opponents cat.png
יריבות (124)
Icon fans portal.png
אוהדים (57)
Icon statistics cat.png
סטטיסטיקות (20)
Icon tickets new.png
אוסף כרט' (614)
Icon seasons cat.png
עונות (76)
Icon youth cat.png
מחלקות נוער (230)
Icon stadiums cat.png
אצטדיונים (41)
Icon others cat.png
שונות (36)
Icon women basketball cat.png
כדורסל נשים
תמונת השבוע
Icon weekly pic.png
Segel at the fifthies 1.jpg

באמצע שנות ה-50, החליט מאמן בני יהודה דוד סולמי להצעיר את סגל הקבוצה וצירף לקבוצה הבוגרת מספר נערים מוכשרים בני 15. לפני שכיוון להעפלה היסטורית לליגה הראשונה רצה המאמן ליצור תלכיד חברתי, רענן ומלא מוטיבציה שגם ימשוך קהל אוהדים רחב ונלהב. סולמי כונה "גיבונס" (ע"ש מאמן נבחרת ישראל בתקופה זו) ושחקניו הצעירים זכו לכינוי "התינוקות של גיבונס". מספר שנים בודדות לאחר מכן, נשא המהפך פירות: הקבוצה העפילה לליגה א' ומשם לליגה הבכירה, לראשונה בהיסטוריה.

ואלו הם התינוקות: עומדים מימין: דני לוי, יוסף מהלל, דוד "החונק" צדוק, שלום "סלפה" סינואני, יעקב גרונדמן, זכי מזרחי, מלאך רוטשס. יושבים מימין: עזרא תם, ציון משיח ושלום אזולאי. שוכב: מרקו עבוד.

ערך מומלץ
Icon recom article.png
שזרוג חורף (באצטדיון השכונה)

שזרוע בבלומפילד הוא מושג שהפך לנפוץ (מאז המעבר לאצטדיון בלומפילד) בקרב אוהדי בני יהודה בתקופות משתנות בין חודשים אוקטובר-נובמבר. בתקופה זו עובר משטח הדשא באצטדיון היפואי, כמו שאר האצטדיונים בארץ, שזרוע חורף (תהליך הכולל זריעה מחדש של דשא המתאים לאקלים החורפי) המאלץ את הקבוצות הביתיות לנדוד לאצטדיונים שכנים במשך 2-3 שבועות.

בני יהודה שמאז עזיבתה לאצטדיון בלומפילד בתחילת עונת 2004-2005 מצהירה בכל עונה על אצטדיון שכונת התקווה כאצטדיונה המשני ועל כן מקיימת שם את משחקיה הביתיים בתקופת השזרוע בבלומפילד. בכך "זוכים" אוהדי בני יהודה לשוב לאצטדיונם המיתולוגי למשך שבת אחת בעונה. החזרה הזמנית מתקבלת בקרב הקהל הזהוב ברגשות מעורבים: חלקם נרגש, מתמלא געגועים וכעס על נטישתו, חלקם מתקשה להסתגל לאצטדיון המיושן לאחר שהורגל למתקן המטופח בבלומפילד.

החודש בהיסטוריה
Icon month in hist.png

24 באוקטובר - חודש אוקטובר

ציטוט השבוע
Icon weekly quote.png
Icon quote right.png אם אני עושה השוואה בין הקהל שיש לי היום בשכונה, לבין זה שהיה לי בהפועל פתח תקווה או בהפועל חיפה, אז זה הבדל של שמים וארץ. הקהל של בני-יהודה יודע להעריך שחקנים שנותנים את הנשמה ומשחקים בשביל הסמל. Icon quote left.png
אלי אברבנל
הידעת?
Icon did you know.png
האווירון חוגג את אחד מ-18 שעריו

במהלך עונת 1996-1997 הבקיע אלון "האווירון" מזרחי 18 שערים מתוך 32 שערי קבוצתו (56% !!). מזרחי סיים גם כמלך שערי הליגה והוביל את בני יהודה לזכייה בגביע הטוטו השני בתולדותיה.

כלים אישיים