עמוד ראשי

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ברוכים הבאים למוזיאון בני יהודה!

מוזיאון בני יהודה הינו מיזם אינטרנטי שיתופי, על בסיס התנדבותי, למטרת יצירת מאגר חופשי ועשיר, המשמש גם כמקור מידע אמין, אודות מועדון בני יהודה ת"א על שלל אנשיו והישגיו לאורך 81 שנות קיומו.

מוזיאון בני יהודה מכיל כעת 1,913 ערכים המקוטלגים תחת הקטגוריות הבאות:

Icon players cat.png
אישים (900)
Icon opponents cat.png
יריבות (126)
Icon fans portal.png
אוהדים (57)
Icon statistics cat.png
סטטיסטיקות (20)
Icon tickets new.png
אוסף כרט' (637)
Icon seasons cat.png
עונות (77)
Icon youth cat.png
מחלקות נוער (245)
Icon stadiums cat.png
אצטדיונים (44)
Icon others cat.png
שונות (37)
Icon women basketball cat.png
כדורסל נשים
תמונת השבוע
Icon weekly pic.png
Mahalal and grundman.jpg

יוסף מהלל ויעקב גרונדמן, שני ילדים בעלי רקע שונה לגמרי, הפכו עם הזמן לסמל ולדוגמא לחברות בנפש. האחד, נולד בפולין וניצל בנס משואת יהודי אירופה, השני, יליד ירושלים. השניים התגוררו בדירות סמוכות בלב שכונת התקווה והפכו לחברים קרובים. כשסיימו את יום הלימודים מיהרו כמובן למגרש הכדורגל בגן התקווה. כשהצטרפו יחד למחלקת הנוער של בני יהודה ומשם לקבוצה הבוגרת המשיכו השניים לשמור על קשר הדוק. גרונדמן ומהלל שיחקו יחד בבני יהודה בין השנים 1954-1968 והיו שותפים לעלייתה ההיסטורית של בני יהודה לליגה הבכירה ולשנותיה הראשונות בליגה זו. כשהתפטר גרונדמן מתפקיד אימון בני יהודה ב-1968 סרב מהלל להחליפו בתפקיד וטען כי "החברות מעל הכל".


ערך מומלץ
Icon recom article.png
שלום סינואני

שלום ("סלפה") סינואני (נולד ב-5 בספטמבר 1937) הוא כדורגלן עבר ישראלי בתפקיד חלוץ. מכוכבי הקבוצה בסוף שנות ה-50 ותחילת ה-60. לאחר שפרש, שימש כחבר באגודת בני יהודה עד שזו התפרקה ב-2003.

סינואני, שזכה גם לכינוי "ג'ון צ'ארלס" בשל דמיונו לבלם הבריטי שכיכב בתקופתו, היה שותף מלא להעפלתה של בני יהודה לראשונה בהיסטוריה לליגה הראשונה, בעונת 1958-1959. "סלפה" סיים כמלך שערי הקבוצה בעונה זו ואף כבש את שער הניצחון על הפועל קריית חיים שהבטיח את עלייתם ההיסטורית של הזהובים. בהמשך עבר לבית"ר ת"א, בית"ר יפו והפועל אילת ושב בעונת 1962-1963 לבני יהודה בה המשיך לככב בחוד ההתקפה במשך שנתיים נוספים בסיומן פרש ממשחק פעיל והשתלב בהנהלת המועדון.

החודש בהיסטוריה
Icon month in hist.png

17 בנובמבר - חודש נובמבר

ציטוט השבוע
Icon weekly quote.png
Icon quote right.png השחקנים שלי הביאו איתם 13 אלף צופים שכל כך כואב לי עליהם ואני מבכה את הגעתם לפה וחזרתם בידים ריקות. זה הגורל שלנו Icon quote left.png
ניצן שירזי בסיום גמר הגביע לעונת 2005-2006
הידעת?
Icon did you know.png
גלבאן

פדרו גלבאן הוא הכובש הזר המצטיין בבני יהודה עם 65 שערים בליגה הראשונה (נכון לפתיחת עונת 2015/16). עונה לאחר שעזב את בני יהודה לטובת מכבי פ"ת כבש את שערו ה-70 ובכך הפך למלך שערי הליגה מבין השחקנים הזרים, בכל הזמנים.

כלים אישיים