עזרה:תפריט ראשי

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

במידה והחלטתם לקחת חלק בהעשרת המיזם, ובבואכם ליצור ערכים חדשים או לערוך ערכים קיימים, יש לתת את תשומת הלב למספר עקרונות וקווים מנחים אשר רצוי למלא אחריהם כדי לשמור על אחידות הצגת החומר, מניעת כפילויות, ושמירה על איכות התוצר הסופי:

  • התמקדות במידע אודות בני יהודה: טעות נפוצה היא להרחיב מאמרים מסויימים ולזלוג למקומות שאינם קשורים באופן ישיר לעבר/הווה של בני יהודה. הדוגמא הבולטת לכך היא יצירת מאמר נרחב ועשיר על שחקן שהטביע את חותמו בכדורגל השיראלי, אך לא בלט בשורות בני יהודה (טל בנין, נחום סטלמך, עמרי אפק וכו'). במקרה כזה יש להתעלם מפועלו (עשיר ככל שיהיה) מחוץ לגבולותיה של בני יהודה ולהתמקד בתקופתו בשורות הזהובים (דלה ככל שתהיה).
  • איכות ואמינות: הקפידו על כתיבה תקנית, עברית נכונה ושימוש במידע ממקורות מהימנים. בעת מתן שם לערך חדש: העדיפו שמות עצם ביחיד ולא ברבים, השתמשו בכתיב מלא, העדיפו מילים עבריות (גם אם לעיתים נשמעות מגוחכות), העדיפו מילים מלאות ולא ראשי תיבות והיזהרו ממתן שמות עם תווים מיוחדים. ישנם מספר קבוצות ערכים המחייבים את ציון שמה של הקבוצה בתוך שם הערך. לדוגמא, שמו של הערך עבור שלט העידוד "מלכת השכונה" יקרא: "מלכת השכונה (שלט עידוד)". כנ"ל לגבי שירי שחקנים, מספרי חולצות וכד'.
  • שִמרו על נייטרליות: חשוב שכל הערכים באנציקלופדיה, גם השנויים במחלוקת, יוצגו בצורה מאוזנת, ולא ישמשו במה להבעת עמדה. יש לזכור שברגע שחיברתם ערך הוא הפך להיות נחלת הכלל, וכותבים אחרים רשאים ואף צפויים לשנות את הערך, להגיב, להוסיף, כמיטב הבנתם (ולא תמיד על פי טעמכם האישי). כבדו התנהגות זאת וזִכרו שאין לכם מונופול על הערך אותו יצרתם, זהו טיבה של אנציקלופדיה שיתופית.
  • אחידות: הערכים באנציקלופדיה מאופיינים בעיצוב אחיד, על כן יש להקפיד על המבנה הבסיסי המשותף לכל הערכים. ברוב המקרים, קיימת תבנית עבור כל סוג של ערך. למעבר על רשימת התבניות הזמינות לחץ כאן
כלים אישיים