מוזיאון בני יהודה:אודות

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לוגו המוזיאון

מוזיאון בני יהודה הוא פרויקט שיתופי על בסיס התנדבותי, לשימור והעשרת המידע הקיים ברשת אודות מועדון הכדורגל בני יהודה ת"א. ליוזמיו של פרויקט זה ולתורמים לו יש מטרה אחת משותפת: ליצור מאגר מידע חופשי ועשיר, המשמש גם כמקור מידע אמין.

פרוייקט זה, אשר מנוהל ומתוחזק כחלק מפעילותו של ארגון אוהדי בני יהודה ת"א, "אריות יהודה", הושק בספטמבר 2012 והתבסס רובו ככולו על אתר "האנציקלופדיה הכתומה" שהוקם בשנת 2006 ע"י אוהדי הקבוצה, רחמים ששון ועידו פרלמוטר, ופעל כחלק מהאתר הרשמי של המועדון בין השנים 2006-2009.

סקירה כללית

העונה שזה עתה הסתיימה תהיה ל-51 של מועדון הכדורגל בני יהודה ת"א בליגת הכדורגל הראשונה בישראל. מדובר בהישג מרשים בהתחשב בעובדה כי רק שישה מועדוני כדורגל מחזיקים במספר עונות גדול יותר. יתרה מכך, מאז העפילה לליגה הבכירה ב-1959, רשמה בני יהודה את מספר ההופעות הרביעי בגודלו בליגה זו.

המועדון המרגש משכונת התקווה, שהוקם לפני 81 שנים, הפך מאז העפלתו הראשונה בעונת 1959-1960 לתושב קבע בליגת הכדורגל הבכירה בישראל. למעט 5 ביקורים קצרים בליגות המשנה, שומרת בני יהודה ת"א על מעמדה כגורם משמעותי בכדורגל הישראלי.

לאורך שנות קיומה, זכו ללבוש מעל ל-1000 שחקני כדורגל את המדים הזהובים עם סמל האריה. 288 מתוכם, זוכים לאזכור באתר זה ברמת פירוט כזו או אחרת. החל מכוכביו הגדולים של המועדון ועד לכאלו שנכללו בסגל הקבוצה ולא זכו ולו לדקת משחק בודדת. כמו כן, העסיק המועדון למעלה מ-200 אישים במגוון תפקידים, אם כמאמנים, חברי עמותה, חברי הנהלה, דוברים, אנשי משק, גזברים, כאלו שהחזיקו בתפקיד יצוגי/ממלכתי ועוד.

ההיסטוריה העשירה של המועדון כוללת בין השאר מעל ל-2,000 משחקים רשמיים מול כ-150 יריבות שונות אותן פגשה בני יהודה לאורך שנותה, במגוון מסגרות המשחקים בהן השתתפה. חלקן בזירה המקומית (הליגה, גביע המדינה, גביע הטוטו) וחלקן בזירה הבינלאומית (גביע אופ"א, גביע האינטרטוטו והליגה האירופית).

בשנה הראשונה לפתיחת המוזיאון שמנו את יהבנו על המידע המקוטלג תחת הקטגוריות הבאות: אישים, עונות, יריבות ואצטדיונים. להשלמת התמונה, יתווספו מאות סיקורי משחקים מעונותיה הראשונות של בני יהודה ועד לעונה האחרונה. גם לאוהדי הקבוצה המהווים חלק מרכיב, אם לא מרכזי בקיומו של המועדון, הקמנו פינה חמה בדמות פורטל אוהדים המכיל תמונות קהל מרגשות, ערכים מומלצים, "אוהד השבוע", ערכים אודות מזכרות ואביזרי עידוד ועוד.

האתר משלב מידע היסטורי ונתונים סטטיסטיים. הנתונים הסטטיסטים המקוטלגים תחת הקטגוריה סטטיסטיקות יעודכנו בסיום כל עונה.

עם תחילת השנה השניה להקמתו של המוזיאון, ולאחר שהצלחנו לאסוף את פרטי כלל משחקיה הרשמיים של הקבוצה החל מעונת 1954-1955, השקנו את מסך "איתור משחק" המאפשר לכם האוהדים לאתר כל פרט מכל אחד ממשחקים אלו. המסך מציג לא פחות מ-20 פרמטרים שונים לחיפוש המאפשרים להגיע בקלות לכל פרט מעניין מכל משחקי הקבוצה. בשדות מסוג טקסט חופשי ניתן להיעזר בהשלמה אוטומטית, בשאר השדות מתאפשרת בחירה מתוך רשימה. ניתן בין השאר לחפש ע"פ חתך תאריכים או עונות. בנוסף, מציג המסך טבלה המסכמת את תוצאות החיפוש בחלוקה למסגרות המשחקים.

מעוניינים לקחת חלק?

מעוניינים להעשיר את המאגר ולשתף את כלל אוהדי הקבוצה וחובבי הכדורגל בידע, בסיפורים ובתמונות אותם צברתם במרוצת השנים? כתבו לנו למייל: byfanssite@gmail.com וניצור עבורכם שם משתמש באנציקלופדיה. שימו לב כי בשלב זה ההרשמה תישאר נעולה בפני הציבור הרחב ותתאפשר רק באמצעות שליחת מייל למנהל המערכת. בעת שליחת המייל, נא ציינו את פרטיכם ודרך בה נוכל ליצור עמכם קשר (מייל/טלפון/משתמש בפורום רמבו).

בינתיים, נשמח אם תעברו בעיון על מספר כללים אשר רצוי למלא אחריהם כדי לשמור על איכותו של המיזם.

תודות

ברצוננו להודות מקרב לב לאלו שתרמו במידע ובתמונות שהעשירו את המוזיאון:

שם מלא בכמה מילים תיאור התרומה
אלוני מור צלם האתר הרשמי משנת 2004 ועד היום מרבית מתמונות הפרופיל של השחקנים בשנים אלו וכן תמונות ממשחקי הקבוצה
מתן שגב צלם האתר הרשמי בין השנים 2010 ועד היום מרבית מתמונות הפרופיל של השחקנים בשנים אלו
כפיר קורן צלם האתר הרשמי בין השנים 2000-2004 תמונות ממשחקים בשנים אלו
לירון מקירי צלם האתר הרשמי בין השנים 2006-2007 תמונות ממשחקים בשנים אלו
עידו פרלמוטר מנהל, עורך, מתכנת, מעצב, מתחזק ומתפעל האתר, על כל מדוריו וחלקיו השונים מאז הקמתו ועד שנת 2010 תמונות ממשחקים ומאימונים בשנים אלו.
ניר שבתאי צלם האתר הרשמי מאז הקמתו ועד היום תמונות אוהדים מהיציע במהלך משחקים וכן תמונות מאימוני הקבוצה
אליצור ראובני צלם ההתאחדות לכדורגל וכן צלם ומסקר משחקי הקבוצה בעיתון "חדשות הספורט" תמונות ממשחקים בשנות ה-70 וה-80
יסמין וענת גרונדמן אשתו ובתו של יעקב גרונדמן ז"ל תמונות מתקופתו של יענקל'ה
יוסף מהלל שחקן ומאמן עבר בבני יהודה תמונות מתקופתו כשחקן וכמאמן בבני יהודה
ראובן דהרי אפסנאי המועדון בעבר ומאוהדיה השרופים של בני יהודה תמונות משנות ה-80 וה-90
ארכיון אתר ההתאחדות לכדורגל ארכיון אינטרנטי המחזיק תמונות וכתבות החל משנת 1936 תמונות שונות מכל שנותיה של בני יהודה
נחום דידי כתב האתר הרשמי מידע על הקבוצה מסוף שנות ה-80 ואילך
נתי דידי גרפיקאי האתר הרשמי ואחראי על "בני יהודה TV" כרטיסים ותמונות שונות מכל שנותיה של בני יהודה
גיא אלמוג אוהד הקבוצה תמונות שונות ממסעותיה של בני יהודה בלטביה,אנדורה והולנד
שלום סינואני שחקן הקבוצה בעבר תמונות מתקופתו כשחקן בני יהודה
אריק חזן אוהד הקבוצה מידע על הקבוצה משנות ה-80 ואילך
אבירם גבעוני אוהד הקבוצה מידע על הקבוצה משנות ה-80 ואילך
בן בנימין אוהד הקבוצה מידע על הקבוצה מאמצע שנות ה-90 ואילך
אבי אליאס אוהד הקבוצה כרטיסים ממשחקי הקבוצה מ-1997 ועד היום
כלים אישיים