הליגה האירופית

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הליגה האירופית של אופ"א היא תחרות כדורגל אירופית למועדונים, המנוהלת ע"י אופ"א. הליגה האירופית נחשבת לטורניר כדורגל המועדונים השני בחשיבותו באירופה, אחרי ליגת האלופות.

בתחרות משתתפות קבוצות שסיימו במקומות מסוימים בצמרת הליגה של ארצן או שזכו בגביע הלאומי. לכל מדינה, מוקצה מספר מסוים של משתתפות בליגה האירופית, בהתאם למיקומה בדירוג הליגות של אופ"א.

הטורניר הוקם בשנת 2009 במקומו של גביע אופ"א, והיווה איחוד של גביע אופ"א וגביע האינטרטוטו. המטרה העיקרית של אופ"א בהחלפת הטורניר הייתה העלאת היוקרה ורמת העניין במפעל השני בחשיבותו, שאיבד מעט מיוקרתו במהלך העשור הראשון של המאה ה-21.

במסגרת הטורניר נערכים (בחודשי יולי-אוגוסט) ארבעה סיבובי מוקדמות. לסיבוב המוקדמות הרביעי (הפלייאוף), מצטרפות קבוצות שהודחו בסיבוב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות באותה עונה וכן קבוצות מהמדינות המדורגות גבוה בדירוג אופ"א.

הקבוצות שעוברות את סיבוב המוקדמות הרביעי מעפילות לשלב הבתים, ואליהן מצטרפות 10 הקבוצות שהפסידו בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות. בשלב הבתים מתמודדות הקבוצות בכל בית בשיטת "בית/חוץ". אל שתי הראשונות מכל בית מצטרפות הקבוצות שסיימו במקום השלישי בביתן בשלב הבתים של ליגת האלופות.

משלב זה התנהלו כל המשחקים עד לחצי הגמר בשיטת נוקאאוט. שלב הגמר מתקיים באצטדיון ניטראלי.

כלים אישיים