האתר הרשמי של בני יהודה ת"א

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
האתר הרשמי, גרסת 2012

האתר הרשמי של בני-יהודה תל-אביב (הוקם ב-1999), הוא אתר אינטרנט ייצוגי של מועדון הכדורגל בני יהודה תל אביב, הממומן מתקציב המועדון. בנוסף להיותו אמצעי התקשורת המייצג של הנהלת המועדון, מטרתו הינה הידוק הקשר בין הנהלת המועדון והקבוצה לאוהדים, עד לכדי קשר יומיומי.

תקופה מוקדמת

כתבה על האתר הרשמי

לפני הקמתו של האתר הרשמי, אוהדים של הקבוצה יזמו, בנפרד, אתרי אוהדים. המוכרים מביניהם היו ליאור הלחמי, ירון סגיב, עידו פרלמוטר ומאור יהלום.

אתרים אלה התחרו ביניהם וזכו לחשיפה מועטה בקרב האוהדים, בעיקר עקב העובדה שהאינטרנט עדיין לא היה נפוץ בישראל. התחרות בין האתרים הללו הביאה, בדיעבד, להקמתו של האתר הרשמי.

ב-13 באוגוסט 1999 הוקם האתר הרשמי של בני-יהודה ת"א ע"י ירון וערן סגיב, בתמיכתה של אגודת בני-יהודה ת"א, בראשות חיים ברזל ומולי ברזילי. בתחילת דרכו היה האתר קטן, והכיל בעיקר עידכוני חדשות.

כשהחל האינטרנט לצבור תאוצה בישראל, כך גם התחיל לצבור תאוצה האתר הרשמי. פורום אוהדים הוקם (בתקופה מסויימת במשותף עם האתר של מאור יהלום) וקהילת אוהדי בני-יהודה באינטרנט החלה להתפתח.

במהלך שנת 2000 הצטרף לאתר הרשמי עידו פרלמוטר, שסגר את האתר שהקים ואיחד כוחות עם ירון סגיב. ביחד הצליחו השניים להרחיב רבות את האתר, צירפו אוהדים אחרים למלאכה והקימו את אחת מקהילות האוהדים המרשימות בכדורגל הישראלי.

בשנת 2001 הצטרף לאתר גם מאור יהלום, והאתר המשיך לפרוח.

בשנה זו גם הצטרף לאתר ניר שבתאי, מן האוהדים המוכרים ביותר ביציע ואדם שמשקיע כמעט את כל חייו למען הקבוצה. שבתאי ממשיך עד היום לתרום לאתר, בעיקר בתחום הצילום, בעודו מלווה את קבוצת הבוגרים וקבוצות מחלקת הנוער בכל מקום אליו הן מגיעות.

בגרות

האתר הרשמי המשיך להתפתח ולהתקדם. משנה לשנה ניסה צוות האתר לחדש כמה שיותר, למען הקבוצה האהובה ולמען האוהדים. למרות קשיים רבים בתחילת הדרך, הצליחו העוסקים במלאכה להחזיק אתר שלא הפסיק להתפתח, לחדש ולקבוע סטנדרטים חדשים בתחום.

האתר הרשמי, גירסת 2004

אוהדים נוספים הצטרפו לעשייה, ביניהם אייל צמח, שבמהרה מצא את דרכו אל "השלישייה הראשונה" של האתר, שלומי קסטון ואבי בידרמן, מן האוהדים הפעילים ביותר בחוג האוהדים של הקבוצה, ואחרים.

האתר המשיך למשוך לעצמו תשומת לב. טורים אישיים פורסמו על בסיס שבועי, חלקם זכו לפופולריות רבה, כדוגמאת טוריו של מאור זכריה, שמאוחר יותר צורף לארסנל של "זמן תל-אביב", המקומון התל-אביבי מבית "מעריב".

עברה של הקבוצה הונצח באתר, באמצעות עבודתם של אנשים שונים, ביניהם רחמים ששון, שתרם רבות בתחום זה.

קהילת האוהדים שהקים האתר תפחה למימדים גדולים ביותר, עד כדי כך שמערכת הפורומים של האתר הפכה לאמצעי התקשורת הרשמי של אוהדי הקבוצה, כאשר מירב התכנונים וההכנות של האוהדים נעשות בו.

האתר הרשמי, גירסת 2006

למרות עבודתו הרבה, נאלץ להתמודד צוות האתר עם קשיים ומגבלות שונות. עם נטילת תפקיד היו"ר בידי רוני שאטן, וצירופה של רונית אשכנזי כדוברת הקבוצה, הסיוע מצד ההנהלה גדל והאתר הצליח להתגבר על מגבלותיו.

עם הזמן יכולתיו של צוות האתר בתחום אתרי האינטרנט הלכו והתפתחו, עד כדי כך שבשנת 2003 עבר האתר לשימוש בתוכנות ניהול שפותחו באופן עצמאי, ע"י עידו פרלמוטר.

בשנה זו הצטרף לאתר הרשמי כפיר קורן, שנטל את תפקיד הצילום, והאתר הרשמי של הקבוצה, והקבוצה בעצמה, זכו לשירותיו של צלם צמוד.

בתחילת שנת 2004 הוקם באתר הרשמי מדור אנגלית, בו מפורסמים באופן יומיומי עידכוני חדשות שוטפים בשפה האנגלית. האתר הוקם ע"י מת'יו ריינדרס, אוהד הולנדי של הקבוצה.

בשלהי שנת 2004 עבר האתר הרשמי להשתמש בתוכנת ניהול חדשה, שפותחה ע"י עידו פרלמוטר במיוחד לצרכי האתר, הנקראת SheepWool. תוכנה זו איפשרה לצוות האתר גמישות רבה בעבודת התיחזוק ופיתוח האתר, שהחל להתקדם לכיוונים שלא הצליח להתקדם אליהם בעבר.

בשנה זו עזב את האתר כפיר קורן, ואת מקומו בתפקיד הצילום תפס אלוני מור, צלם מקצועי.

בשנת 2006 כבר קצר האתר את הפירות, עם הקמתו של "האתר המחודש". מעבר להיותו אתר מסודר יותר, יפה יותר ובעל תוכן עשיר יותר, נועד האתר המחודש לחגוג את השנה השבעים להקמתה של בני-יהודה ולנסות ולחזק את הזיקה בין אוהדי הקבוצה למועדון.

פיתוחו של האתר המחודש נמשך למעלה משנה. הפרוייקט נוהל ע"י עידו פרלמוטר ורחמים ששון. רבים עזרו ותרמו במלאכה, והאתר הרשמי רשם חידוש נוסף שלא נראה עוד לפני כן בתחום, עם הקמתה של האנציקלופדיה של בני-יהודה.

האתר המחודש נפתח לציבור ב-2 ביולי 2006, עם פתיחת אימוני קבוצת הבוגרים לקראת עונת 2006-2007.

בחודש אוקטובר 2006 הוחלט לשפץ את האתר הרשמי - שיפור מדורים קיימים והדובדבן שבקצפת - מדור וידאו חדש. לצוות האתר חזר עידן שמה ונוספו מור סקורצ'רו ולירון מקירי.

הווה

תא כתום - עמוד הפייסבוק של האתר הרשמי

בתחילת עונת 2010-2011, אחרי 11 שנים של עבודה באתר הרשמי, עזב עידו פרלמוטר את האתר לאחר שלא זכה לתמיכת הנהלת המועדון. לאחר התערבות יו"ר ארגון אריות יהודה, כפיר עמר, החליט יו"ר הקבוצה חזי מגן להזרים סכומי כסף לקיומו ותחזוקתו של האתר. האתר הוקם מחדש ע"י ירון סגיב ואביב מזרחי. לאתר צורפו אוהד הקבוצה יוסי מחלב וכן הכתב והסטנדפיסט, נחום דידי, אחיו הגרפיקאי נתי דידי, הצלם מתן שגב ועוד רבים וטובים. במקביל אוחד עמוד הפייסבוק תא כתום לעמוד הפייסבוק של האתר הרשמי ונכון לינואר 2014 מונה העמוד מעל 4,000 חברים. כמו כן הוקם ערוץ YouTube בשם בני יהודה TV ומכיל תקצירי משחקים רבים, החל משנות ה-80.

עם החלפת הבעלות על הקבוצה בקיץ 2016, הופסקה פעילותו של האתר הרשמי. ערוץ התקשורת היחיד נותר עמוד הפייסבוק הרשמי של המועדון. בבני יהודה מתכוונים להתחדש באתר רשמי מקצועי ויוקרתי.

כלים אישיים