ברק אברמוב

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברק אברמוב
Barak avramov 1.jpg
מידע אישי
תאריך לידה3 בספטמבר 1979
מקום לידהישראל
קריירה בבני יהודה כבעל תפקיד
2016-?בעלים
*הנתונים מעודכנים לתאריך 8 במאי 2016

ברק אברמוב (נולד ב-3 בספטמבר 1979) הוא הבעלים הנוכחי של בני יהודה ת"א. אברמוב, איש עסקים תל-אביבי והבעלים של קבוצת "לאנדורה" (אשר מחזיקה בין השאר ברשתות המזון ג'פניקה, קינג ג'ורג', יוגו וציפורה) , נכנס לתודעתם של חובבי הכדורגל בישראל בכלל ואוהדי בני יהודה בפרט בסיום עונת 2010-2011, כשהחל במהלך העברת הבעלות של בני יהודה יחד עם איש העסקים שון מקייטן. כשהמהלך כשל, החליט אברמוב להישאר בכל זאת ולתרום מכספו למועדון. לאחר כשנה עזב ושב בתור ספונסר ראשי בעונת 2015-2016.

לקראת סיום העונה החל בתהליך העברת הבעלות מעמותת בני יהודה 2003.

תוכן עניינים

נסיון הרכישה שלא צלח

בסיום עונת 2010-2011 החליט יו"ר המועדון המכהן בשבע השנים האחרונות, חזי מגן, על סיום דרכו במועדון. מגן נימק בין השאר את עזיבתו במחאות האוהדים נגדו אשר עלו מדרגה בשנה האחרונה. המועדון נכנס לאי-וודאות כלכלית ואוהדי הקבוצה החליטו על הקמתו של אוהל הזעקה בסמוך לאצטדיון שכונת התקווה אשר מטרתו ברורה - מציאת רוכש חדש לבני יהודה. לאחר כחודש הופיעו במשרדי המועדון שני אנשי עסקים העונים לשם ברק אברמוב ושון מקייטן וגילו עניין בהעברת המועדון לידיהם. במקביל העבירו סכומי כסף וערבויות שיסייעו בהכנתו לעונה הקרובה ובשורות בני יהודה נשמו לרווחה[1]. הסתבכותו של שותפו שון מקייטן בארה"ב השאירה את אברמוב לבד במערכה, האחרון לא נבהל והמשיך בתהליך העברת הבעלות ולימוד המועדון לאורך עונת 2011-2012.

בראיון לאתר אריות יהודה טען כי העביר בעונה זו סכום מצטבר של 1.5 מליון לטובת המועדון[2]. אריות יהודה פתחו בקמפיין לעידוד הגעתו של אברמוב במסגרתו הפיצו סטיקרים "היכונו לביאת האברמוב" והפיקו שלט ענק עליו נכתב "אברמוב, ברוך הבא לבני יהודה, הסושי עליך, הלאפות עלינו" (ראה גלריה). אברמוב אף התארח בפורום רמבו לצ'אט עם האוהדים .

עם פתיחת עונת 2012-2013 הודיע אברמוב באופן מפתיע כי החליט שלא להעביר את בעלות המועדון אליו ועזב בטונים צורמים[3].

מספונסר לבעלים

עם פתיחת עונת 2015-2016 התקרב שוב אברמוב למועדון הזהוב, שב להעביר כספים רבים והפך לספונסר הראשי. אברמוב אף תרם רבות לקבוצת כדורגל החופים שהוקמה בקיץ על שמו של ניצן שירזי.

במהלך חודש פברואר החל להתפרסם כי אברמוב מתכוון לשוב לאופציית העברת הבעלות על המועדון[4], ואכן בתוך חודשיים השלים את הליך העברת הבעלות במסגרתו, על פי פרסומים שונים, העביר לדמאיו סכום הנע בין 3 ל-4 מליון ש"ח דמי פיצויים על עבודתו רבת השנים במועדון.

גלריה

הערות שוליים

קישורים חיצונים

כלים אישיים