אוהל הזעקה

מתוך מוזיאון בני יהודה

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אוהל הזעקה ביומו החמישי

אוהל הזעקה של אוהדי בני יהודה הוקם ב-12 ביוני 2011 ע"י ארגון אריות יהודה, לאור חוסר הוודאות לגבי עתיד הקבוצה עם עזיבתו של יו"ר המועדון ב-8 השנים האחרונות, חזי מגן. האוהל הוקם בצמוד לאצטדיון שכונת התקווה, ופורק לאחר כשלושה שבועות עם חתימת הסכם רכישת הקבוצה עם אנשי העסקים ברק אברמוב ושון מקייטן.

תוכן עניינים

רקע

מאז הצהיר חזי מגן על עזיבתו את בני יהודה בסיום עונת 2010-2011, החל להיווצר לחץ רב סביב ההנהלה הקיימת והעומד בראשה, משה דמאיו. חוסר הוודאות הכלכלי החל לתת אותותיו והראשון לעזוב היה מאמן הקבוצה בעונה החולפת, דרור קשטן.

מיד עם עזיבתו של קשטן החלה מסכת שמועות בנוגע לשחקני בני יהודה שאותם מעוניין קשטן "לקחת איתו" לקבוצתו החדשה והעשירה, הפועל ת"א. בראש ובראשונה דובר על שוערה המצטיין של הזהובים, דלה איינוגבה אותו האדומים ראו כמחליף הקלאסי לוינסנט אניימה שסיים את חוזיהו במועדון. גם שחקני ההגנה של הזהובים, דן מורי, עוז ראלי ואיציק עזוז "היו על הכוונת" של קשטן. השמועות הפחות מבוססות דיברו גם על חוזה "שמן" בהפועל ת"א שהוצע למנכ"ל בני יהודה, משה דמאיו.

מתחם האוהל מקושט בשלטים כתומים

המערכת כולה החלה להיכנס לפאניקה. שחקנים בקבוצה חששו לעתיד חוזיהם וגם אימון הפתיחה של הקבוצה, שאמורה להתחיל ולשחק במסגרת מוקדמות הליגה האירופית כבר באמצע חודש יולי, נדחה למועד מאוחר יותר.

הקמת האוהל

ראשי ארגון אריות יהודה ניהלו מספר פגישות בהולות שבסיומן הוחלט על הקמת האוהל בצמוד לאצטדיון שכונת התקווה. לאירוע הקמת האוהל זומנו כתבי ספורט והוכנו שלטים שקראו לבעלי הון לרכוש את המועדון. בנוסף, החליטו בארגון להפיץ שמועה על כוונותיו של אוהד הקבוצה לשבות רעב עד אשר יימצא רוכש למועדון. כל זאת ע"מ ליצור הד תקשורתי נרחב ככל הניתן[1].

אבוקסיס מתארח באוהל

בנוסף הוחלט, ברוח תוכניות הריאליטי, כי הנעשה במתחם האוהל יצולם במצלמת אינטרנט. כך יוכלו כל אותם שאין ביכולתם להגיע למתחם להתעדכן בכל התפתחות[2]. היוזמה הפכה בתוך ימים לסיפור הצלחה: בכל ערב נשלחה הודעה באמצעות פורום רמבו על פתיחת השידור ועשרות אוהדים צפו באדיקות בנעשה. במקביל שוחחו הצופים בינהם ובין אלו שישבו באוהל באמצעות צ'ט שהופיע באתר המשדר.

במרבית מימות השבוע היה נפתח השידור במבזק חדשות קצר שעדכן את האוהדים בכל התרחשות מעניינת סביב הקבוצה. בהמשך הערב, כשאוהדים נוספים הצטרפו נפתח פאנל במהלכו נערכו דיונים על מצב הקבוצה.

אוהל הזעקה בפעולה

במהלך היממה הראשונה לקיומו, אוייש האוהל ברציפות במשך 24 שעות. בימים שלאחר-מכן, פקדו את האוהל כ15 אוהדים בממוצע, בעיקר לאורך שעות הערב.

שבוע לאחר הקמת האוהל, פתחה בני יהודה את אימוניה באופן רשמי. אימון הפתיחה התקיים במתחם הדשא הסינטטי החדש בסמוך לאצטדיון. האימון כולו שודר אף הוא ב"מצלמת האוהל". כשעה לאחר סיום האימון התארח יוסי אבוקסיס, מאמנה החדש של הקבוצה, באוהל. יוסי ענה על שאלות במגוון נושאים: החל במצבה הכלכלי של הקבוצה, דרך שמות השחקנים בהם הוא מעוניין וכלה בשאיפותיו כמאמן הקבוצה.

במהלך שלושת השבועות בהם פעל האוהל, נהנו יושביו ממספר פעילויות שונות ומשונות. בין השאר נערכה סעודת "על האש" במתחם האוהל וכן ערב קריוקי וערב צפייה בתקצירים ממשחקי הקבוצה בעבר. במשך השעות הרבות בהן הועבר הנעשה באוהל בשידור חי ברשת האינטרנט, נתפסו מספר רגעים בלתי נשכחים, בינהם, הודעתו הבלעדית של שוער הקבוצה דלה איינוגבה, על הישארותו בקבוצה, חרף חרושת השמועות על מעברו להפועל ת"א.

כשבועיים וחצי לאחר הקמתו של האוהל, פורסמו ידיעות באמצעי תקשורת שונים על כוונתם של אנשי העסקים שון מקייטן וברק אברמוב לרכוש את המועדון. בעקבות הפרסומים התמקדו באוהל, מן הסתם, בחרושת השמועות סביב אותה רכישה. ימים בודדים לאחר-מכן התקיים משחק אימון בין בני יהודה להפועל ראשל"צ בסיומו הודיעו אברמוב ומקייטן באופן רשמי כי חתמו על הסכם עם משה דמאיו על רכישת הקבוצה. במסגרת ההסכם יעבירו השניים סכומי כסף לתקציב הקבוצה ויפקידו ערבויות בבקרה ובתמורה תינתן לשניים זכות ראשונים ברכישת המועדון בסיום העונה הקרובה.

ימים בודדים לאחר חתימת ההסכם פורק האוהל. שוכני האוהל שבו לשגרה, מלאי ציפיות.

קישורים חיצונים

הערות שוליים

כלים אישיים